ພິທີປິດຂະບວນການແຂ່ງຂັນກິລາ-ສີລະປະວັນນະຄະດີ ຊິງຂັນຫົວໜ້າ ສມປຊ ຄັ້ງທີ VIII

ຄະນະກິລາ-ສິລະປະວັນນະຄະດີ ສມປຊ ໄດ້ຈັດພິທີສະຫຼຸບການແຂ່ງຂັນກິລາ-ສິລະປະວັນນະຄະດີ ຊິງຂັນຫົວໜ້າ ສມປຊ ຄັ້ງທີ VIII ຂຶ້ນໃນຕອນເຊົ້າຂອງວັນທີ 4 ກໍລະກົດ 2019ເຊິ່ງໃຫ້ກຽດເຂົ້າຮ່ວມຮັບຊົມ ທ່ານ ຮສ ປອ ທອງສະລິດ ມັງໜໍ່ເມກ ກຳມະການສູນກາງພັກ, ສະມາຊິກສະພາແຫ່ງຊາດ ຊຸດທີ VIII, ເລຂາຄະນະບໍລິຫານງານພັກ, ຫົວໜ້າ ສມປຊ ພ້ອມດ້ວຍຄະນະພັກ, ຄະນະນໍາ ແລະ ບັນດາຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມຮັບຊົມ ພະນັກງານ, ຄູ-ອາຈານ ແລະ ນັກສຶກສາ.

 

ຂະບວນການຄັ້ງນີ້ ໄດ້ດຳເນີນມາແຕ່ວັນທີ 10 ມັງກອນ 2019 ມາໃນວັນທີ 4 ກໍລະກົດ 2019 ສະຖາບັນຈຶ່ງໄດ້ຈັດຕັ້ງ ພິທີປິດຂະບວນການ ກິລາຊິງຂັນຫົວໜ້າສະຖາບັນຢ່າງເປັນທາງການ, ພາຍໃນພິທີກ່ອນປິດດັ່ງກ່າວນັ້ນ ບັນດາພະນັກງານ, ຄູ-ອາຈານ ແລະ ນັກສຶກສາຮັບຊົມການແຂ່ງຂັນສີລະປະທາງດ້ານການຮ້ອງເພງ, ຂັບລໍາ ແລະ ບົດຟ້ອນລວມໝູ່ ເຊິ່ງບັນຍາກາດການແຂ່ງຂັນແມ່ນມີຄວາມມ່ວນຊື່ນ ແລະ ຈັບອົກຈັບໃຈຕໍ່ສາຍຕາຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມໄດ້ເປັນຢ່າງຍິ່ງ. ຫຼັງຈາກສຳເລັດການແຂ່ງຂັນສີລະປະແລ້ວ ຜູ້ເຂົ້້າຮ່ວມກໍໄດ້ຮັບຟັງການຜ່ານບົດສະຫຼຸບລາຍງານການເຄື່ອນໄຫວແຂ່ງຂັນກິລາຊິງຂັນຫົວໜ້າສະຖາບັນ ຄັ້ງທີ VIII ຈາກ ທ່ານ ປອ ສາຍຄຳ ມູນມະນີວົງ ຫົວໜ້າກິລາ-ສິລະປະວັນນະຄະດີ ສມປຊເຊິ່ງເນື້ອໃນບົດສະຫຼຸບ ດັ່ງກ່າວ ໄດ້ສ່ອງແສງໃຫ້ເຫັນເຖິງຜົນສຳເລັດ ແລະ ບົດຮຽນທີ່ຖອດຖອນໄດ້ຕະຫຼອດໄລຍະຂອງການແຂ່ງຂັນ ເພື່ອຈະໄດ້ນຳໄປເປັນບົດຮຽນໃນການຈັດການແຂ່ງຂັນກິລາໃນຊຸດຕໍ່ໄປຜົນໄດ້ຮັບຜົນດີຂຶ້ນກວ່າເກົ່າ.

 

ສະຫຼຸບລາງວັນໃນຂະບວນການແຂ່ງຂັນຄັ້ງນີ້ມີຄື:

 

- ບານເຕະຊາຍ

ລາງວັນທີ 1 ທີມ ນສ ປຕ 23 ຫ້ອງ ຂ

ລາງວັນທີ 2 ທີມ ນສ ປຕ 22 ຫ້ອງ ຂ

ລາງວັນທີ 3 ທີມ ພະນັກງານ, ຄູ-ອາຈານ 1

- ບານສົ່ງຊາຍ

ລາງວັນທີ 1 ທີມ ນສ ປຕ 24 ຫ້ອງ ກ

ລາງວັນທີ 2 ທີມ ນສ ປຕ 23 ຫ້ອງ ກ

ລາງວັນທີ 3 ທີມ ນສ ປຕ 24 ຫ້ອງ ຂ

- ບານສົ່ງຍິງ

ລາງວັນທີ 1 ທີມ ພະນັກງານ, ຄູ-ອາຈານ 1

ລາງວັນທີ 2 ທີມ ນສ ປຕ 23 ຫ້ອງ ກ

ລາງວັນທີ 3 ນສ ປຕ 24 ຫ້ອງ ຂ

- ເປຕັງຊາຍ

ລາງວັນທີ 1 ທີມ ນສ ປຕ 22 ຫ້ອງ ຂ

ລາງວັນທີ 2 ທີມ ອະນຸປະລິນຍາ 17

ລາງວັນທີ 3 ທີມ ນສ ປຕ 24 ຫ້ອງ ກ

- ເປຕັງຍິງ

ລາງວັນທີ 1 ທີມ ປະລິນຍາໂທ ຮຸ່ນທີ 14

ລາງວັນທີ 2 ທີມ ນສ ປຕ 24 ຫ້ອງ ກ

ລາງວັນທີ 3 ທີມ ນສ ປຕ 22 ຫ້ອງ ກ

- ກະຕໍໍ້

ລາງວັນທີ 1 ທີມ ນສ ປຕ 23 ຫ້ອງ ກ

ລາງວັນທີ 2 ທີມ ພະນັກງານ, ຄູ-ອາຈານ

ລາງວັນທີ 3 ທີມ ນສ ປຕ 23 ຫ້ອງ ຂ

- ຮ້ອງເພງ

ລາງວັນທີ 1 ທ່ານ ວິໄລກອນ ສິມມາສຸກ    ທີມ ນສ ປຕ 22 ຂ

ລາງວັນທີ 2 ທ່ານ ທອງຕາ ຫຼ້າມີໄຊ       ທີມ ນສ ປຕ 24 ກ

ລາງວັນທີ 3 ທ່ານ ບົວວັນ ທອງສະຖຽນ    ທີມ ນສ ປຕ 24 ກ

- ຂັບລຳທ້ອງຖິ່ນ

ລາງວັນທີ 1 ທ່ານ ສົມບັດ ອິນທິວີໄຊ     ທີມ ນສ ປຕ 24 ກ

ລາງວັນທີ 2 ທ່ານ ສົມເພັດ ດວງປັນຍາ   ທີມ ນສ ປຕ 22 ກ

ລາງວັນທີ 3 ທ່ານ ໜູໄລ ບຸນທະວີສັກ    ທີມ ນສ ປຕ 23 ຂ

- ບົດຟ້ອນລວມໝູ່

ລາງວັນທີ 1 ທີມ ນສ ປຕ 24 ກ

ລາງວັນທີ 2 ທີມ ນສ ປຕ 22 ຂ

ລາງວັນທີ 3 ທີມ ພະນັກງານ, ຄູ-ອາຈານ

 

 

ບັນນາທິການ: ທ່ານ ປທ ນ. ອາພອນ ຂາວພັນ

ຂ່າວ: ທ່ານ ຕາອັອດ ແສນທະວີສຸກ

ພາບ: ທ່ານ ນ. ດອກໄມ້ ຈັນດາລາ